Skip directly to content

Co o nás řekli?

Svatba na Sedmidolí

Ahoj Petře,
rádi bychom Tobě, Drobkovi i ostatním ještě dodatečně poděkovali za skvělý servis během celé svatební „exekuce“. Hlavně chceme říct, že těch několik konzultačních výletů na chatu Sedmidolí během zimy se mnohanásobně vrátilo – na celé svatbě nebylo jediné slabé místo. Protože jsme dosud neměli s pořádáním svateb (těch svých) a hlavně svatebních hostin žádné osobní zkušenosti, jsme vám vděční, že jste našim mnohdy neotesaným představám dokázali dát správný směr a dokonale ladnou podobu. Dobře víme, že je to zásluha především Tvoje a Drobka. Zatím nevíme, jestli jsme se rozhodli správně při výběru životního partnera, ale víme, že jsme si nemohli vybrat lepší místo, kde s tím začít...

Díky a krásné léto (Jan a Dáša Šťovíčkovi, t.č. manželé)

Nejvíc mě mrzí, že už není sníh, protože svatební rolba, to tu ještě nebylo...

(Ondřej Semecký, svědek)

Na tváři lehký smích, hluboký v srdci cit... Musíme říct, že takovou svatbu jsme ještě v životě neviděli, natož abychom se jí přímo účastnili.

(JUDr. Václav a Věra Šťovíčkovi, prarodiče, 95 a 90 let)

To máma takový řízky neumí...

(družička Linda, 4 roky, ke kuchaři Drobkovi)

Tisková zpráva agentury Štěk

Jan Šťovíček, cestovatel, publicista, fotograf a spisovatel se 9.4. 2010 oženil se svou přítelkyní Dagmar.

Za místo, kde si řekli „ano“, si vybrali kapličku u horské chaty Sedmidolí nad Špindlerovým Mlýnem. Horskou svatbu dokonale charakterizoval příjezd snoubenců k obřadu na lyžích po sněhové dráze,kterou od rána připravovali svatebčané. Není proto snad ani překvapující, že oddávající byla zaměstnankyně vrchlabského úřadu Vladimíra Šírová, někdejší špička československého lyžování.

Hudební doprovod obřadu obstarala nordic country skupina Appaloosa, která v produkci pokračovala uvnitř boudy až do ranních hodin. Ačkoli hlavními aktéry svatby byli pochopitelně novomanželé a svatebčané, všichni ocenili plné nasazení chaty Sedmidolí - Petra Miklósyho a jeho malého, téměř rodinného týmu, bez nichž by akce takového rozsahu byla stěží představitelná.

 

 

"Vodácký" kurz GymSOŠPg Nová Paka poprvé na horách

přidáno: 5. 6. 2013 

    Studenti a studentky 3.A a septimy se dlouho těšili na vodácký kurz, kterého se měli v tomto týdnu zúčasnit. Těšili se na cestu přeplněným vlakem do Vyššího Brodu, na opalování se v lodích, osvěžující koupání ve Vltavě, na to, jak se budou svým spolužákům smát, až ,, se udělají" na jezu a na mnoho dalších zážitků, se kterými se vodáci vrací ze svých putování. Představy o opalování a koupání se však v minulém týdnu pomalu začaly vytrácet, neboť počasí a ani jeho předpověď nebyla vodákům nakloněna. Vody přibývalo a přibývalo (ano, obvykle by vodák byl radostí bez sebe), ale čeho je moc, toho je moc. 
Sobota 1.června, 11:00, kurz zrušen :-(
Zpráva, která zamrzí. Naštěstí pracujeme rychle a rozhodujeme se pro vymyšlení náhradní varianty. Je to boj s časem. Obvolat studenty, dopravce a hlavně - sehnat lokalitu a ubytování. Sedmidolí, kam tak rádi jezdíme na lyžařské kurzy je našim snahám nakloněno. Náhradní plán: turisticko-cyklistický kurz na Sedmidolí, ve Špindlerově mlýně. 
Díky síle sociálních internetových sítí je vše rychle zařízeno, potvrzeno a v pondělí, 3.června dopoledne, odjíždíme v počtu 10 cyklistů, 16 turistů a 3 doprovodných členů. Počasí nám stále není nakloněno. Bojujeme s ním ve dne v noci a nedovolíme mu, aby nám překazilo naše plány. Chodíme a jezdíme na výlety, dosahujeme vrcholových cílů, poznáváme přírodu (věděli jste, že sova, kterou potkáte ve dne, pravděpodobně kalí?). A aby nás nemrzelo, že nám nebylo dopřáno vodáckého kurzu, podnikáme výpravu do aquaparku ve Špindlerově mlýně, kde místo jezů a šlajsen sjíždíme tobogány všemi možnými způsoby. 
O tom, že všechny úkoly plníme na sto procent, vypovídá hláška ze středečního turistického výletu.
,,Mě už bolí celé tělo."
,,A kde tě to bolí?"
,,No všude, ale hlavně gluteus maximus."
,,A můžeš mi říct, z čeho tě může bolet gluteus maximus, když jsme na pěší turistice?"
,,Z TOBOGÁNU!"
                                                                                                        Autorem článku: Petr Sádek
 
 
 
 

Oslava narozenin 1.-4.5.2014

Jednoho krásného srpnového dne sedíme v horské chatě Sedmidolí a říkáme si, jooooo tady by daly hezky oslavit 30. narozeniny, které mě za pár měsíců čekají. Člověk si v té kráse přírody a klidu ani neuvědomí, že mluví nahlas. Bystrý sluch kluků, kteří se o nás vždy skvěle starají, nenechají má slova v klidu a hned navrhují strategii, jak bychom vše mohli provést. Uběhne skoro 9 měsíců, já se opět vracím na místo činu. Kromě mé manželky a malého syna, přijíždí další 50 kamarádů. Kapacita chaty tento nápor hravě zvládne a stejně tak si pochutnáváme na exkulsivních večeřích, se kterými jsou spokojeni i přátelé vegetariáni. Samotná oslava je dokonalá, snad jen že ten čas utíká tak rychle. Stejně jsme ovšem stačili sníst výbornou šunku, řízečky, kuřecí paličky a hromadu zeleninových salátů, jelení guláš a popít mnoho piv. Stihli jsme odlovit ještě kešku před chatou a než jsme se rozkoukali, s těžkým srdcem jsme se rozloučili a hurááá zase domů. Ale my se zase vrátíme. Petře, Drobku, díky moc za skvělý týden a pomoc s uskutečněním akce, na kterou budeme všichni dlouho vzpomínat.

                                                                                        PharmDr. Aleš Novosád a 50 kamarádů